Načo slúži zónovanie roštu?

Spánok je najzákladnejšou zložkou imunitného systému. Je to čas, kedy ľudský organizmus oddychuje, regeneruje sa a opravuje „napadnuté“ bunky. Človek, ktorý pravidelne nespáva 8 hodín denne sa vystavuje riziku predčasného starnutia pokožky, vzniku cukrovky, rakoviny, zápalových ochorení, obezite, bolestiam chrbta, depresiám a emocionálnym výkyvom, agresivite a mnohým ďalším nástrahám.

Jedným z faktorov ovplyvňujúcich zdravý spánok je fyzické pohodlie. Pokiaľ človek spí na posteli, ktorá nevyhovuje jeho potrebám, budí sa a má problém s opätovným zaspaním. Správne zónovanie matracov a roštov redukuje riziko prebudenia sa.

Tak ako matrace aj niektoré rošty majú zóny, ktoré sa prispôsobujú krivkám tela. Ľudské telo pri ležaní nevyvíja na plochu lôžka rovnomerný tlak. Z tohto dôvodu by mali byť individuálne podopierané nie len jednotlivé časti matraca ale aj roštu. Zónovaný rošt rešpektuje krivky tela a drží ho pri spánku v polohe prospešnej zdraviu.

obrazok1

V dnešnej dobe si môže každý človek vybrať rošt podľa vlastných požiadaviek a vyhovieť tak aj tým najvyšším nárokom svojho organizmu. Zakúpiť sa dajú rošty s 3, 5 alebo 7 anatomickými zónami.

3 zónové rošty

Tieto rošty podopierajú najmä oblasť pánve. V tejto časti je lôžko tuhšie, pod hlavou a nohami je lôžko mäkšie.

rost3

 5 zónové rošty

Rošty tohto typu majú odlišnú – nadstaviteľnú tuhosť v oblasti hlavy, ramien, trupu, pánve i nôh. 

rost5

 

7 zónové rošty

Rošty so 7 zónami zabezpečujú ľudskému telu optimálnu všetkých telesných zón, teda podporu hlavy, ramien, trupu, pánve, stehien, lýtok i chodidiel.

rost7

 

Náš TIP

Pokiaľ spávate najmä na boku, odporúčame Vám vybrať si si rošt s mäkšími ramennými oblasťami. Býva v nich zmäkčená ramenná kolíska alebo lamely zmäkčené vŕtaním.

rost7
rost7

 

041 202 34 56 0911 73 57 12
Prihlásiť
Otvoriť/Zatvoriť menu