Ako vybrať šatníkovú skriňu?

Šatníková skriňa je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti. Veď, kde by sme uskladnili všetko to oblečenie a ďalšie veci, ktoré by v byte zaberali zbytočný priestor. Dôležité je si pred kúpou šatníkovej skrine uvedomiť: Čo všetko chceme v skrini uskladňovať a pre koľko osôb má skriňa slúžiť? Od tohto bodu sa totižto odvodzuje nielen veľkosť skrine ale aj jej vnútorné vybavenie.

Police, tyče či zásuvky?

Ak by mala skriňa slúžiť iba na odkladanie odevu, je potrebné zvážiť či potrebujeme police, vešiakovú tyč prípadne ich kombináciu. V prípade, že by skriňa mala slúžiť ako jediný nábytok na odkladanie oblečenia, je vhodné zvoliť kombináciu políc a vešiakových tyčí.
Pri policiach je dobre si predstaviť, koľko veci budeme mať zložených vedľa seba. Je to z toho dôvodu, aby sa vnútorný priestor skrine čo najefektívnejšie využil a neostalo žiadne prázdne miesto. Výhodou políc je, že sa do nich zmestí veľa oblečenia. Nevýhodou však je, že sa oblečenie skôr pokrčí.
Chcete, aby Vám oblečenie vydržalo dlhšie nepokrčené? Zvoľte si skriňu s tyčou. Tyče môžu byť umiestnenie buď rovnobežne so zadnou stranou skrine alebo kolmo na ňu. Pri kolmých tyčiach je lepšie, ak sa tyče dajú vysunúť. Lepšie sa tak manipuluje s oblečením. Štandardne môžu tyče slúžiť na odkladanie dlhého oblečenia (šaty, kabáty), vtedy je tyč umiestnená vysoko, alebo na zavesenie krátkeho oblečenia (tričká, košele), tu je tyč umiestnená nižšie alebo sú dve nad sebou. Umiestnenie dvoch vešiakových tyčí nad sebou, môžeme vidieť u skrine HEROES. Táto skriňa má rozdelený úložný priestor na dve časti. V jednej sú tyče a v druhej časti sú 4 police. Súčasťou skríň môžu byť i zásuvky, ktoré sú vhodné na odkladanie drobného oblečenia ako je spodná bielizeň či ponožky. Skrine so zásuvkami sú vhodné do menších priestorov, kde už nie je miesto na komodu. Súčasťou šatníkovej skrine EMILY sú tri zásuvky, ktoré prakticky riešia odkladací priestor.
šatníková skriňa EMILY
Ak nám to priestor v interiéri dovolí je lepšie, keď máme zvlášť skriňu s policami a zvlášť skriňu s tyčami. Takto je oblečenie prehľadnejšie rozdelené. Pri menšich priestoroch je najlepšou voľbou kombinovaná skriňa. Dobrým príkladom vhodného vnútorného riešenia je skriňa DUBLIN. Vo vnútri má skriňa police, vešiakovú tyč na dlhé oblečenie, tyč na kratšie oblečenie a 3 zásuvky.

Drevo či lamino?

Skrine z lamina si získavajú čoraz väčšiu popularitu. Je to hlavne preto, že za málo peňazí je možné kúpiť modernú skriňu, ktorá môže mať neskutočne veľa farebných prevedení. Navyše určite oceníte ich jednoduchú údržbu. Drevo je materiál, ktorý do domácnosti prináša pocit tepla. Každý drevený materiál je originál, pretože štruktúra dreva je vždy jedinečná. Môže by namorené len na niekoľko odtieňov. Tento prírodný materiál je potrebné ošetrovať. Skrine z dreva je jednoduché pri nejakej vade vybrúsiť a natrieť nanovo. Drevené skrine môžu mať reliéfny povrch a významnou vlastnosťou je ich dlhá životnosť. Cena za masívne skrine je však podstatne vyššia.

Klasické otváranie či posuvné dvere?

Vo veľkých priestoroch je to v podstate jedno či má skriňa bežné otváranie dvierok alebo sa zasúvajú, záleží len na vkuse užívateľov. No v menších miestnostiach je výber prevedenia dôležitý, pretože na otvorenie dvierok je potrebný priestor a tiež potrebujete ešte nejaký priestor na to, aby ste sa mohli pri skrini pohybovať. Pri bežnom otváraní dvierok je dobré nechať aspoň 90 cm pred skriňou. To je minimálna vzdialenosť, pri ktorej môžete dvierka otvoriť a môžete sa pri nich aj pohybovať. Výhodou skrine s bežným otváraním je to, že si môžete otvoriť tie časti skrine, ktoré chcete vidieť. Skrine s bežným otváraním sa líšia počtom dvierok. Dalo by sa povedať, že čím viac ľudí zdieľa jednu skriňu, tým by skriňa mala byť aj väčšia a mať aj teda viac dvierok. Dvojdverová skriňa je vhodná pre jedného, či už do single bytov alebo do detských či študentských izieb. Trojdverové skrine už poskytujú viacej priestoru a často sa vyrábajú so zrkadlom na stredných dvierkach. Štvordverové skrine bývajú najčastejšie riešené s vešiakovými tyčami alebo polovica police a v druhej polovici tyč. Skriňa so 4 dverami OSAKA má vo vnútri vešiakové tyče, ale je možné ku nej doobjednať police a tak si úložný priestor prispôsobiť vlastným potrebám.
šatníková skriňa OSAKA
Skrine s posuvnými dverami pôsobia modernejšie a môžu mať veľké množstvo prevedení. Pri niektorých je dokonca možné použiť fototapety z rôznymi motívmi. Najčastejšie majú skrine 2 alebo 3 dvierka, ktoré sa za seba zasúvajú. Preto je možné vidieť vždy iba jednu časť. Posuvné dvere majú tú výhodu, že sa neotvárajú do priestoru, preto je vhodnejšie do menších miestností. Skriňa s pojazdom TORINO so zrkadlom opticky zväčší priestor.
šatníková skriňa TORINO

Šatník, skriňu na mieru či skrine z ponuky?

Kto by nechcel mať svoj šatník, miestnosť kde by mohol odložiť všetko to oblečenie? Sen o šatníku sa však veľmi rýchlo rozplynie, keď sa pozrieme na náš malý bytík, kde je každý kúsok priestoru vzácny. Ale môže nás utešiť to, že máme na trhu veľké množstvo skríň rôznych rozmerov a prevedení. So skriňou na mieru najlepšie využijeme priestor. Bežne sa vyrábajú od podlahy až po strop, či od jednej steny po druhú. Pri vnútornom vybavení je ideálne zvoliť kombináciu políc, tyčí ale aj zásuviek, ktoré sú vhodné na odkladanie menších kusov oblečenia. Ako ďalšie doplnky tu môžete dať košové systémy, držiaky na vysávač, na nohavice či botník. Ako prechod medzi skriňou na mieru a bežnou skriňou je šatníková skriňa DEKO s posuvnými dvierkami. Pri tejto skrini si totižto môžete vybrať z niekoľkých šírok, na výber tu tiež je farebné prevedenie korpusu a samozrejme prevedenie dvierok. Dvierka môžu byť v siedmych farbách, ktoré môžete vzájomne kombinovať. Samozrejmosťou sú dvierka so zrkadlom. Dvierka môže navyše dekorovať niektorá z 35 fototapiet. Ku skrini si môžete sami zvoliť jej vnútorné vybavenie.

 

šatníková skriňa DEKO

Typizovaných skríň je v ponuke najviac. Skrine často bývajú súčasťou nejakého sektoru. Vtedy je jednoduchšie zariadiť miestnosť s nábytkom, ktorý sa k sebe dizajnovo hodí. Napríklad, v detskom sektore GIMMI je 19 rôznych elementov, z ktorých je možné zariadiť kompletnú detskú izbu podľa potreby. Máte tu na výber detskú skriňu s tyčou a policami, rohovú skriňu či regálovú skriňu. Rovnako je možné takto zariadiť spálňu. V spálňových sektoroch sa väčšinou nachádza šatníková skriňa, posteľ, nočný stolík či komoda a to všetko samozrejme v rovnakom dizajne. Ak by ste však chceli zariadiť viacej miestností s nábytkom s rovnakým vzhľadom, prezrite si sektorový nábytok. V ponuke sú skrine s rôznym počtom dvierok, či už posuvných alebo s klasickým otváraním. Výhodou skríň z ponuky je to, že už vopred viete ako skriňa vyzerá. Vhodným riešením ako ušetriť priestor v miestnosti sú rohové skrine. Nábytok LINDA je zaujímavý tým, že je možné zabudovať rohovú skriňu priamo do obývacej steny. Vyzerá to originálne, čo poviete?

šatníková skriňa LINDA

Novinkou v oblasti šatníkových skríň je skriňový šatník. Zatiaľ ho ponúkame iba pri niektorých detských sektoroch, ale veríme, že tento skvelý nápad prenikne aj do iných oblastí. Vaša dcérka sa bude s touto skriňou cítiť ako princezná. Do skrine sa dá totiž vojsť. Vnútorné riešenie tu je prehľadne rozdelené na police, tyče, botník a samozrejme zrkadlo.

šatníková skriňa IXO

Výber skríň je naozaj široký. Záleží len na potrebách a vkuse každého. S výberom skrine vám radi pomôžeme.

041 202 34 56 0911 73 57 12
Prihlásiť
Otvoriť/Zatvoriť menu